Pro návštěvníky

Pro návštěvníky - úvod

 

ZOO Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.
Tato unikátní výstava byla otevřena v roce 2002, spolykala celkem 260 000 litrů vody a obsahuje celkem 50 akvárií, z nichž největší nádrž má objem 100 000 litrů a je domovem žraloka bělocípého a černocípého.

 

Kromě této nádrže mohou návštěvníci ve vodním světě obdivovat další dvě obří  nádrže. V první z nich je umístěn model lodi Bounty a nalezneme zde na 200 živočichů, z nichž můžeme jmenovat například murény, rejnoka žraločího nebo kobercové žraloky. Druhá nádrž o objemu 15 000 litrů je ozdobena modelem majáku ze Severní Karolíny a obývá ji hejno dravých barakud a jedovatí perutýni. Další akvárium je osídleno loděnkami a  ostrorepy. Nově byla otevřena nádrž, kde našly domov dospělé murény jeskynní a jávské.

Kromě výše jmenovaných nádrží si zde návštěvníci mohou prohlédnout 25 metrů dlouhou korálovou jeskyni s akvárii zabudovanými přímo do skály a řadu dalších akvárií osídlených mořskými, ale i sladkovodními rybami a jinými živočichy. V expozici najdete také obří, unikátní průhledovou nádrž o objemu 27 000 litrů sladké vody. V nádrži nalezli domov živočichové převážně z Jižní Ameriky - dva druhy arowan, vrubozubci, plodožravé piraně, tři druhy vodních želv a mnoho dalších druhů živočichů. Dále byl dokončen projekt duševní relaxace "Vesmírná laguna" ve spolupráci s výtvarníkem a psychologem Zdeňkem Hajným. V expozici naleznete i terárium se zajímavými druhy žab a s dospělým jedincem chameleona pardálího.

Celý komplexní dojem doplňuje jedinečná podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí úžasnou škálu efektů, které zaujmou zejména nejmenší návštěvníky. Na památku si návštěvníci mohou vybrat předměty z široké škály suvenýrů a upomínkových předmětů. Vodní svět okouzlí malé i velké návštěvníky!

Pro nejmenší - aktivní podlahová projekce

Pool systém je zcela originální podlahová projekce, která se používá zejména k reklamním prezentacím. Systém nabízí širokou škálu informací prezentovanou unikátním způsobem a vytváří tak živou, variabilní a tajemnou interaktivnost.

Na míru připravený efekt je promítán na podlahu ze zavěšeného datového projektoru a pohyb ovlivňující promítanou scénu je snímán taktéž zavěšeným pohybovým senzorem.

Každý krok znamená změnu. Návštěvník mění projekci svým vlastním pohybem. Návštěvník se stává protagonistou v okamžiku, kdy vstupuje na plochu projekce - odhaluje skryté poselství a je upoután překvapivými efekty. Software poolSystem nabízí ve stejnou chvíli záznam pohybu a přehrávání obrazu. Pohyb na ploše bezprostředně vyvolává změnu v projekci.

Mořský svět je jedinou firmou, která má tuto prezentaci nainstalovanou nastálo. Můžeme se pochlubit také největší projekční plochou v České republice a jedinečnou sadou efektů vyrobených na zakázku.  Ačkoliv finanční náklady na pořízení projekce a efektů byly velice vysoké (přes půl milionu korun), rozhodli jsme se pro její zakoupení téměř ihned po shlédnutí na výstavě Interzoo v německém Norimberku. Věříme, že tato projekce bude velkou atrakcí zejména pro naše nejmenší návštěvníky a přinese jim spoustu zábavy.

Pravidelné akce

Den Čas Akce
Úterý od 15:00 h Krmení žraloků
Středa od 15:00 h Krmení živočichů ve středové nádrži
Čtvrtek od 13:30 h Krmení v nádrži
Poslední pátek v měsíci od 19:00 h Noční prohlídka
  • Noční prohlídka je spojená s odborným výkladem obohaceným o zajímavosti z nočního života živočichů. Přijďte prosím včas - na noční prohlídku otevíráme v 18:45 a v 19:05 bude vstup do Mořského světa již uzavřen.

  • Další termíny budou včas upřesněny. Vstupenky na noční prohlídky si můžete rovněž objednat na našem internetovém obchodě www.msobchod.cz

  • Součástí akce krmení žraloků  je odborný výklad týkající se daného tématu. Akce se může zúčastnit každý, kdo si ten den zakoupí vstupenku.

  • Bližší informace o akcích na emailu info@morsky-svet.cz, případně na telefonním čísle 736 649 558. Změna akce vyhrazena.

Těšíme se na vaší návštěvu.