Mořský svět - Výstaviště v Praze 7 - Holešovicích, otevřeno káždý den


SOUTĚŽ  :   do konce července soutěžíme o zajímavý minerál

Otevřeno Po-Pá  8:30 - 18:00

                  So- Ne 9:00 - 19:00

PRAVIDELNÉ AKCE:

Přehled akcí na následující týden naleznete na úvodní stránce našich stránek.

Každé úterý od 15:00 - krmení žraloků

Každou středu od 15:00 - krmení středové nádrže

Každý čtvrtek od 13:30 - krmení živočichů z rukou potápěče

Každý poslední pátek v měsíci - noční prohlídka s průvodcem

Aktuální přehled akcí naleznete na úvodní stánce v novinkách

Termín příští noční prohlídky: 29.7.2016 od 19:00 (přijďte včas, ve 19:05 bude vstup do ZOO Mořský svět opět uzavřen).

Změna akce vyhrazena.

 

Výroční zpráva ZOO Mořský svět za rok 2014 ke stažení zde

Počítadlo
Celkem návštěv: 194693
Online: 0

Malby

Interiér Mořského světa je ozdoben největší ruční nástěnou malbou v Evropě o rozměru 2.700 m2. Autory maleb jsou členové Unie výtvarných umělců panové Přemysl Šmíd a Miloš Zeithammel. Malba zobrazuje rozmanité výjevy z mořského života

Přemysl Šmíd se narodil v roce 1948 v Hradci Králové.Po absolvování sochařsko-kamenické školy v Hořicích se stává členen několika výtvarných skupin, současně se stává zpěvákem big-beatové skupiny. Věnuje se také restaurátorství. Díky svým uměleckých aktivitám se brzy dostává do konfliktu s komunistickým režimem. V roce 1978 se stěhuje do Prahy a jeho obrazky jsou k vidění na několika výstavách. Stává se ilustrátorem dětského časopisu Ohníček. Následuje řada úspěšných výstav v zahraničí (Chile, Dánsko, Holandsko…). Za zmínku stojí také řada neoficiálních výstav, v roce 1982 jsou dokonce dvě tyto zakázany STP a následuje predběžné zatčení a výslech. Konečně přichází rok 1989 a s ním i svoboda nejen pro umělce, tak se Přemysl Šmíd ativně věnuje ilustrátorství a malbě. Namaloval také slavný portrét Václava Havla. Věnuje se i velkým nástěnným malbám, které začínají být velice oblíbené. V roce 2001 pracuje na malbě v pražském hotelu Diplomat o rozměru 1.600 m2. Poté přichází dlouhodobá spolupráce s Mořských světem, jejíž výsledek si můžete prohlédenout v interiéru výstavy.

Miloš Zeithammel se narodil 27.11.1958 v České republice. Vyrůstal v umělecké rodině. Se svým otcem, který byl malíř a grafik, navštěvoval různé ateliéry. Vystudoval Helichovu grafickou školu, v 80. letech studoval u profesora Vašáka. Je zastoupen v USA, Německu, Polsku, Belgii, Švédsku a Japonsku.V posledních letech spolupracoval s Přemyslem Šmídem na rozměrných nástěných malbách hotelu Diplomat v Praze o velikosti 1.600 m2V Mořském světě pracoval na rozměrné malbě přes 2.500 m2.
 

.

 

Copyright © 2016 Mořský-svět, Všechna práva vyhrazena
Webdesign a optimalizace pro vyhledávače: GRAFART STUDIO®