Mořský svět - Výstaviště v Praze 7 - Holešovicích, otevřeno denně od 10 do 19


SOUTĚŽ  :   do konce října soutěžíme o zajímavý minerál

PRAVIDELNÉ AKCE:

Přehled akcí na následující týden naleznete na úvodní stránce našich stránek.

Každé úterý od 15:00 - krmení žraloků

Každou středu od 15:00 - krmení středové nádrže

Každý čtvrtek od 13:30 - krmení živočichů z rukou potápěče

Kařdý poslední pátek v měsíci - noční prohlídka s průvodcem

Termín příští noční prohlídky: 31.10.2014  od 20:00 (přijďte včas, ve 20:05 bude vstup do ZOO Mořský svět opět uzavřen).

Změna akce vyhrazena.

 

Výroční zpráva ZOO Mořský svět za rok 2013 ke stažení zde

Počítadlo
Celkem návštěv: 242399
Online: 2

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 30.10.2014 se v prostorách ZOO Mořský svět koná slavnostní setkámí zástupců veterinárních firem a členů redakční rady časopisů Veterinářství a Veterinární klinika.

Z tchto důvodů bude 30.10.2014 mezi 15:00 až 16:00 omezen přístup do horního patra expozice.

Děkujeme za pochopení.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZOO Dvůr Králové darovala ryby

Mořskému světu v Praze

 

Královédvorská zoo byla pobouřena barbarským činem neznámého pachatele, který v lednu otrávil nádrž s rybami v Mořském světě. Nabídla kolegům ihned svou pomoc a darovala jim některé ryby ze svých chovů.
Otravu ryb v areálu Mořského světa v Praze odsoudili laici i odborná veřejnost. ZOO Dvůr Králové nabídla okamžitě svoji pomoc. Hlavní zoolog Pavel Moucha se obratem domluvil s kolegy v Praze a nabídl jim některé ryby z chovů královédvorské zoo. K přemístění ryb došlo 16. dubna, po celkovém vyčištění a znovu napuštění nádrže v Praze.  


„Zatím jsme Mořskému světu darovali 13 velikých ryb. Jedná se o tropické ryby z Amazonie a z tropické Asie, jsou to druhy, které v nádrži žily a byly otráveny. Kolegové z Mořského světa si odvezli pět piraní plodožravých, pět vrubozobců pavích, jednoho sumce červenoocasého, jednoho čichavce obrovského a jednu baramundi. Odlov ryb nebyl jednoduchý, ryby váží od 15 – 20 kilogramů. Jsou to sice relativně běžné druhy, ale do současné velikosti dorůstaly 10 a více let“, sdělil Pavel Moucha.


„Vedení Mořského světa si pomoci královédvorské zoo velmi cení a moc za ní děkuje. Ryby jsme naložili do speciálních transportních beden a pojedeme do Prahy co nejrychleji, aby stres z převozu byl co nejmenší. Návštěvníci ryby ve veliké nádrži uvidí už zítra. Kromě celkové rekonstrukce nádrže jsme investovali také do nového bezpečnostního systému. Věříme, že u nás už bezbranným zvířatům nikdo zlý neublíží„ řekl Jan Vokurka, výkonný technický ředitel Mořského světa, který si pro darované ryby osobně dojel.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Vážení návštěvníci

dne 10.4.2014 po celkové rekonstrukci opět otevíráme průhledovou středovou nádrž, která byla od konce ledna uzavřena kvůli otravě neznámou látkou.

Tímto bychom chtěli velice poděkovat všem, kteří nám poskytli podporu.

Společnosti Zítková a spol, panu Jabůrkovi, Beníškovi, Nekovarovi a paní Vikové, Vichrové, Svitavské a Klímové za finanční podporu a skvělým chovatelům - pánům Rohovskému, Srbovi, Hladíkovovi, Járovi, Dědičovi a Sebastianovi za nabídku živočichů.

I díky vám je nyní Mořský svět znovu kompletní a v plné síle.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Přiďte se podívat do ZOO Mořský svět, kde máme krásné stabilní počasí bez děště a s regulovanou teplotou :)

Těšíme se na vaši návštěvu

 

Tým ZOO Mořský svět

-----------------------------------------------------------------------

TISKOVÁ KONFERENCE

S HARD ROCK CAFE PRAHA

 

27. května se v Mořském světě uskutečnila tisková konference k nově vzniklému partnerství ZOO Mořský svět a Hard Rock Cafe Praha. Tiskové konference se zúčastnil i slavný rocker Josef Vojtek ze skupiny Kabát který nakrmil i hvězdu dne Žraloka Bělocípého "Bruce".

            

 

         Více fotografií z této akce naleznete na našich Facebookových stránkách.

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Velice zajímavou reportáž ze ZOO Mořský svět pořídil cestovní portál Cestovní galerie. Zhlédnout ji můžete po kliknutí na doprovodný obrázek.

                                                               Mořský svět

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vážení návštěvníci.

Vzhledem k probíhajícím úpravám na dekoracích v nádrži s velkým rejnokem, bude až do odvolání nahrazena čtvrteční akce "krmení živočichů z rukou potápěče" ukázkou krmení žraloků.

Začátek akce je ponechán na 13:30

Děkujeme za pochopení.

 

 Novinka našich www stránek...virtuální prohlídka vybraných prostor!

 


 

 

 


Ze svých přírodovědných cest po zahraničí se do Čech vrátil fotograf a publicista Michael Fokt.

 Díky jeho lásce ke zvířatům vedly jeho první kroky i do Mořského světa, kde nám přispěl fotografiemi našich živočichů do galerie druhů. Tyto exkluzivní snímky můžete zhlédnout přímo zde nebo v sekci galerie živočichů.

 

V těchto dnech jsme dokončili řadu novinek a překvapení..
Na další nové fotografie ze ZOO Mořský svět se můžete podívat zde

ZOO Mořský svět je v nejlepší formě a těší se na Vaší návštěvu...


    g

 

 

Copyright © 2014 Mořský-svět, Všechna práva vyhrazena
Webdesign a optimalizace pro vyhledávače: GRAFART STUDIO®